List do Rodziców, Uczniów i Nauczycieli

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

mamy świadomość, że jest to czas trudny dla Was i dla Nas, powoli oswajamy nasze lęki. Świat się zatrzymał, my też… Zmieniły się priorytety.

Najważniejszy jest teraz człowiek. Poczucie bezpieczeństwa, empatia, pomoc  to są nasze najważniejsze lekcje.

FUNDACJA  POMOC W KOMUNIKOWANIU SIĘ

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

służy pomocą i racjonalnymi rozwiązaniami, które publikujemy na  facebookowym fanpage, który Wam udostępniamy.

Staramy się komunikować z Wami poprzez różne formy komunikacji: gmail, google drive, Skype,  Facebook, Messenger czy WhatsApp.

Od kilku dni działa już grupa wsparcia Mówi się  na Messengerze. Zaprosiliśmy do niej terapeutów, rodziców, uczniów, studentów informatyki. Wskazówek udzielają  nam profesjonalni  psychologowie  przeszkoleni  w działaniach kryzysowych Joanna Konczanin i Małgorzata Wołejko  z Warszawy. Można z nami porozmawiać poprzez Skype, łącząc się kilka osób poprzez videokonferencję na Messengerze, lub zwyczajnie zadzwonić. Kontaktujemy się i rozmawiamy z dziećmi. Poprzez rozmowę  oswajamy  lęki.  Dlatego prośba do dorosłych o zamontowanie w telefonie aplikacji Messenger a w komputerze Skype.

Dzieciaki, mamy nadzieję na pomysły płynące z Waszej strony. Bardzo chętnie pokazujemy je na  Facebooku POMOC w komunikowaniu. Są tu już Wasze pierwsze  prace.  Wspierajmy się i łączmy nasze działania. Z sytuacji kryzysowych zawsze powstaje coś nowego, twórczego. Chcemy z Wami rozmawiać o Waszych lękach i potrzebach. Chcemy dostarczać Wam radości i nieść otuchę. Wiemy, że w sytuacji stresującej trudno się Wam uczyć.  Dlatego nasze lekcje są  niekonwencjonalne. Mamy świadomość, że najważniejsze są teraz relacje między nami, pomoc, empatia i uśmiech. I tego się trzymajmy. Zachęcaliśmy  Was do obejrzenia filmu pt.” Mały Książę”- Antoine de Saint-Exupery, który jest lekturą szkolną,  rozesłaliśmy też grę planszową w pakiecie PDF z naszej poczty za pośrednictwem gmail, tu możemy załączać załączniki jeżeli zbudowaliśmy bazę danych z dziennika szkolnego, kopia oczywiście do ukrytych adresatów UDW. Nadal poszukujemy narzędzi, które ułatwią nam nauczanie w blogosferze. Każdy nowy  pomysł jest mile widziany, zapraszamy do współpracy. To wielka lekcja pokory dla nas wszystkich. To czas oswajania lęków i działania w grupie.

Zespół Logopedyczny

Małgorzata Konczanin tel. 504 268 173  e-mail : malgorzata.konczanin@gmail.com