OTWARCIE O ZDROWIU PSYCHICZNYM – KAMPANIA ,,MŁODE GŁOWY”

certyfikat projektu MŁODE GŁOWY

Projekt Młode Głowy

Ogólnopolski projekt “MŁODE GŁOWY.  Otwarcie o zdrowiu psychicznym”

jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską. W jego ramach, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce.

Szanowni Państwo temat kondycji psychicznej dzieci i młodzieży  w ostatnich latach staje się coraz bardziej przerażający, konieczny do kontroli, dlatego też jest bardzo ważny i dla nas – pedagogów.

Z danych WHO wynika, że co 40 sekund na świecie samobójstwo popełnia jedna osoba. Według raportu „Życie warte jest rozmowy” w 2021 r. w Polsce 1439 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą, z czego 127 prób zakończyło się śmiercią. W porównaniu do roku 2020 oznacza to 77% wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży. Niepokojące są też dane dotyczące zachowań samobójczych w grupie dziewczynek. W 2021 roku Komenda Głównej Policji zarejestrowała wzrost o 101%.

Dzięki badaniu będziemy mogli dowiedzieć się  jak wygląda kondycja psychiczna naszych uczniów, uzyskamy realną, merytoryczną pomoc i będziemy mogli w większym stopniu pomóc, czy szybciej reagować.

Badanie oraz raport są całkowicie bezpłatne i będzie odbywało się w formie 30 minutowej ankiety, którą uczniowie wypełnią podczas zajęć w szkole. Badanie jest w pełni anonimowe, uczniowie mogą czuć się bezpieczni, ich odpowiedzi nie można w żaden sposób powiązać z konkretną osobą.

Projekt „Ocena poczucia własnej wartości i sprawczości polskiej młodzieży” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zachęcamy również Państwa do wysłuchania niezwykle ważnej rozmowy o zdrowiu psychicznym młodych osób.

(1595) Joanna Flis: Młode Głowy. Zdrowie psychiczne naszych dzieci | DALEJ Martyna Wojciechowska – YouTube

Informacje zawarte powyżej pochodzą ze strony: Młode Głowy® [Projekt badawczy] (mlodeglowy.pl)

Żaneta Budrewicz