PROJEKT NOWOCZESNEJ EDUKACJI – MegaMisja

MegaMisja napis

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji,

który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli,

a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii.

A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

To jest ich MegaMisja.

W roku szkolnym 2022/2023 na zajęciach świetlicowych uczniowie będą rozwijać kompetencje medialne, cyfrowe i informacyjne. Zajęcia, prowadzone będą w formie fabularnej bajki:

• jak korzystać z nowych technologii w bezpieczny sposób;
  • jak weryfikować źródła informacji;
  • jak chronić swoją prywatność;
  • jak przestrzegać praw autorskich;
  • jak tworzyć i prezentować własne dzieła.

Uczniowie na zajęciach MegaMisji będą współpracować w grupach podczas twórczych zabaw 🙂

W trakcie realizacji MegaMisji dzieci będą zdobywać nagrody dla swojej szkoły: tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.

Prezentacja naszego zgłoszeniazobacz

Więcej o projekcie na stronie: https://megamisja.pl/

Koordynatorzy: Anna Karżewicz, Monika Hrynkiewiczrealizacja projektu tytuł niebieski