Gdy Peter H. Reynolds napisał książkę „The Dot” nie spodziewał się chyba , że poruszy cały świat . Książeczka „The Dot” opowiada o małej uczennicy Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’ a.
Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od wielu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.
W naszej klasie były zagadki, rysowanie po śladzie kropkowym, mandale, bajkowe biedronki, okrągłe ślimaki, malowanie palcami, kodowanie.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki wzięliśmy także udział w zajęciach edukacyjnych, które – w związku z tym świętem- są organizowane w Bibliotece Pedagogicznej? Była z nami również pani Elwira Konczanin – Dołkowska.
A wszystko to , z kropką w tle…