Laboratoria Przyszłości z LEGO education

lego Education logo

Pierwsza lekcja z podstaw robotyki w klasach 1-3 w ramach programu Laboratoria Przyszłości  już za nami. To była naprawdę dobra nauka i zabawa!- twierdzą zgodnie uczniowie klasy 2d i 3a, którzy podczas zajęć w ramach LEGO education zbudowali modele sztangisty i akrobatki na linie przy wykorzystaniu zestawów BricQ Motion Essential. Uczniowie pracując w dwuosobowych grupach, zbudowali modele posługując  się samodzielnie instrukcjami i sprawdzili jak porusza się sztangista trenujący na siłowni. Jak zysk mechaniczny może pomóc mu podnieść większy ciężar? Zastanawiali się co trzyma akrobatkę na linie i prowadzili żywe dyskusje na temat siły przyciągania ziemskiego.

budowla lego budowla lego

Wspólna nauka, praca i dobra zabawa w czasie zajęć z podstaw robotyki z LEGO education sprawia, że dzieci chcą dowiedzieć się więcej.

Zapraszamy do galerii 🙂foto buton

Justyna Kuczerka-Moszczyńska, Katarzyna Wasiela