Pozdrawiamy ze świetlicy

W poniedziałek 10.10.2022 roku w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy

Światowy Dzień Poczty,

który razem z Dniem Znaczka Pocztowego

przypada na 9 października.

Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat tego, jak działa poczta, a także na temat listów – kiedy wysyłane są listy, dlaczego, jak często, czy uczniowie mieli okazję wysłać kiedyś list.

Pogawędkę na temat listów zakończyła burza mózgów dotycząca tego, czym różni się poczta internetowa od tradycyjnej.

Po twórczej dyskusji nadszedł czas na pracę plastyczną – projektowanie wymarzonego znaczka pocztowego, czy kartki pocztowej. Nauka adresowania kopert oraz kartek, redagowania tekstu okazała się dla większości nowym doświadczeniem.  Kto wie, czy nasza zabawa “w pozdrawianie” nie będzie teraz miała miejsca w naszym życiu na co dzień?

Nasze Świetliczaki zachęcają wszystkich do przesyłania pozdrowień, czy życzeń oraz pisania listów

tradycyjną drogą pocztową 🙂

Dzień Poczty wstawa prac