MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

LISTOPAD 2022

Jak co roku, listopad to miesiąc, w którym zwracamy uwagę na prawa dziecka. 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, święto upamiętniające uchwalenie najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. To radosny dzień , ale z poważnym przesłaniem. Polska była  inicjatorem powstania tego dokumentu. To jeden z naszych największych sukcesów na arenie międzynarodowej. W listopadzie dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników, których prawa są często łamane. W naszej szkole świętowaliśmy na wiele sposobów. Obejrzeliśmy animacje i omówiliśmy  materiały edukacyjne UNICEF.  Wiele klas uczestniczyło w warsztatach i  wystawie  poświęconej prawom dziecka. W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy  na kwestie tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.  Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, ubraliśmy  się  na niebiesko.  Przyozdobiliśmy  sale i szkolne korytarze. Wykonaliśmy także plakaty oraz prace artystyczne nawiązujące do tego święta.

Dziękujemy NAUCZYCIELOM , RODZICOM ORAZ UCZNIOM za zaangażowanie i oryginalne pomysły pokazujące, że prawa dziecka nie są nam obojętne. Zachęcamy do kontynuacji działań.

Obejrzyjcie  link do materiałów o prawach dziecka i zeszyt ćwiczeń do animacji: „Wszyscy mamy prawa”?

Zapraszamy także do galerii zdjęć.

foto buton

WSZYSCY  BYLIŚMY  NIEBIESCY?