Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnościami na wesoło z klockami

Z okazji obchodzonego w naszej szkole  Międzynarodowego Dnia Osób z  Niepełnosprawnościami,

logopedzi i nauczyciele rehabilitacji zorganizowali

zabawy dzieciom z klockami konstrukcyjnymi.

Powszechnie wiadomo, że zabawa klockami konstrukcyjnymi wpływa pozytywnie na rozwijanie sprawności umysłowej. Najmłodsze dzieci uczą się kolorów i kształtów, nieco starsze – liczenia i przeliczania, a jeszcze starsze – zasad prawidłowego łączenia elementów (takiego, który pozwoli na uzyskanie konkretnych, zaplanowanych rezultatów). Zabawa klockami to zabawa stwarzająca mnóstwo rozwojowych możliwości: kształtowania myślenia twórczego i produktywnego, rozwoju mowy, procesów zapamiętywania i procesu rozumowania. Ponadto zabawy konstrukcyjne to doskonały wstęp do nauki matematyki, fizyki i mechaniki. Nasi  uczniowie wykorzystali możliwości zabawy klockami, uzyskując  przy tym mnóstwo frajdy i radości. Miło było zobaczyć na ich twarzach szczery uśmiech i zadowolenie.

zabawy konstrukcyjne zabawy konstrukcyjne Urszula Mazurkiewicz