WITAMY WIOSNĘ – KLASA 1 D

Rozmawiały dwie sikorki na sośnie. Rzekła jedna: – opowiadaj o wiośnie. Skąd też ona, jaką drogą przychodzi? Czy się rodzi w ziemi, w słońcu czy w wodzie?

„Rozmawiały dwie sikorki”  Hanna  Łochocka

Na zajęciach gościliśmy Panią Kamilę Radzimińską – Arczak z Fundacji  Drzewice. Fundacja  powstała z potrzeby pogłębiania więzi człowieka z przyrodą. Pani Kamila jest także Wolontariuszką  Ptasiej Straży w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Dowiedzieliśmy się , że Wolontariusze Ptasiej Straży biorą udział w interwencjach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym ptakom. Zajmują się także wspieraniem rehabilitacji dzikich ptaków oraz edukacją ekologiczną.

Na zajęciach  obejrzeliśmy ciekawą prezentację związaną z opieką nad ptakami. Rozpoznawaliśmy także ich odgłosy i gniazda . Usłyszeliśmy  kosa, dzięcioła, szpaka i bociana😊 Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia naszych skrzydlatych przyjaciół. Spotkanie zainspirowało nas do wykonania pierwszych wiosennych prac artystycznych😊

Obejrzyjcie naszą słoneczną relację😊

Uczniowie klasy 1 d z wychowawczynią Beatą Bielską