Bezpieczne wakacje z Mega Misją

“Bezpieczne wakacje z Mega Misją”

to gra terenowa z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Została przygotowana i zrealizowana, jako ciekawa inicjatywa wieńcząca udział naszej szkoły w programie edukacyjnym Mega Misja. W tym celu wygenerowano 20 QR kodów z ukrytymi hasłami dotyczącymi bezpiecznych wakacji, a także aktywnych form spędzania czasu wolnego. Opracowano zasady udziału w grze oraz plakaty, które rozmieszczone zostały na korytarzu szkolnym (w miejscach nie zawsze oczywistych:). Przygotowano informacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Akcja trwała trzy dni (20-22.06.). Gra cieszyła się dużą popularnością. Rozdaliśmy wiele upominków 🙂 Mamy nadzieję, że utrwalone w ten sposób zasady uczynią wakacje naszych uczniów bezpiecznymi. A tych kilka podrzuconych pomysłów na spędzenie czasu wolnego, sprawią że nudno nie będzie 🙂 Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i włączenia się do gry (plik PDF)! Pozdrawiamy!

Nauczyciele świetlicy