Warsztaty „#deutschbewegt”- Język nowych możliwości”

W dniu 24.10.2023r.  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztytnie grupa uczniów klas ósmych wzięła udział w wydarzeniu edukacyjnym w ramach projektu

Goethe Institut „#deutschbewegt” – Język nowych możliwości”,

pod patronatem Ambasady Niemiec w Warszawie.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie możliwości otwiera znajomość języka niemieckiego i poznać alternatywne sposoby jego nauki.

Prezentowana była  między innymi “Merge Cubes”, holograficzne kostki, które można aktywować za pomocą aplikacji trzymając je w ręku. Łącząc VR i naturalne ruchy kostka pozwala na połączenie świata rzeczywistego i cyfrowego. Uczniowie mogą sami zdecydować, w jaki sposób korzystać z kostki – mogą np. nauczyć się niemieckiego słownictwa lub dowiedzieć się ciekawych faktów o Bramie Brandenburskiej, Dreźnie czy Monachium.

Uczniowie odbyli również wirtualną wycieczkę po Niemczech, zdali mini egzamin z języka niemieckiego, zapoznali się z kącikiem czytelniczym oraz zostali poinformowani o wymaganiach przyszłych pracodawców.

Dorota Śniady