Akcja ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada obchodzimy Ogólnopolskie śniadanie

– akcja zgodna z programem Śniadanie daje moc!

Celem programu jest:
Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
Śniadanie Daje Moc to bezpłatny program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka – które działa od 2006 roku. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. O tym, jak ważne jest śniadanie w codziennej diecie, przekonały się również dzieci z naszej szkoły “:)

śniadanie daj moc klasa 2a
Klasa 2a podczas śniadania – Maria Wojciechowska, Magdalena Niegowska
Śniadanie daje moc klasa 5b