Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne na świecie – eTwinning

Klasa 2d dołączyła do projektu eTwinning

– Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne na świecie.

Wybraliśmy Szwecję i Świat Dzieci z Bullerbyn 😊  W ramach zajęć odwiedziliśmy Warmińsko – Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych, które przybliżyły nam postać Astrid Lindgren. Słuchaliśmy także fragmentów książki „Dzieci z Bullerbyn” oraz wykonaliśmy mini- książeczki związane z lekturą.  Wzięliśmy również udział w spotkaniu z podróżniczką Heleną Polakowską , zorganizowanym przez Fundację Pomoc W Komunikowaniu Się. Relacje z podróży Pani Helena Polakowska ubarwiła pięknymi  opowieściami o tradycjach bożonarodzeniowych w krajach skandynawskich. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w turnieju wiedzy z tego zakresu . Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Fundację Pomoc W Komunikowaniu Się. Zorganizowaliśmy także klasowe warsztaty artystyczne: Świat Dzieci z Bullerbyn.  W naszej sali powstała także ciekawa gazetka tematyczna nawiązująca do zwyczajów świątecznych w Szwecji.

Galeria zdjęćKlasa 2 d
Koordynatorzy projektu: Beata Bielska, Beata Sadowska