Przyłącz się do akcji “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”!

Nasza placówka przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu ekologicznego

“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”.

Prosimy o aktywne przyłączenie się do naszej zbiórki!!! Sprzęt można zostawiać w wyznaczonym miejscu przy wejściu do STREFY RODZICA w szatni.
Przyswajanie nowych zachowań i dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Jeśli chcemy aby dzieci  wykształciły w sobie taki zwyczaj, musimy dawać im przykład postawy i działania ekologicznego.

RODZAJE SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

Czym jest Akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” od 2015 roku konsekwentnie pomaga chronić środowisko poprzez właściwą i całkowicie bezpieczną utylizację sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ten sposób przyczyniamy się do zmniejszenia zapotrzebowania na surowce oraz podnosimy świadomość ekologiczną wśród najmłodszych.

W zamian za zabrane przez szkoły i przedszkola elektroodpady:

• sadzimy lasy – za każde 500 kg zebranego przez szkołę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizator akcji Firma Green Office Ecologic posadzi 50 drzew. Natomiast za każdą zebraną tonę zasadzą w imieniu Naszej placówki aż 500 drzew!
  • otrzymamy nagrody rzeczowe dla naszego Zespołu

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu Ruszamy z kolejną edycją! | Dzieci Zbierają Elektrośmieci

Szczegółowy wykaz rodzaju sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce (pdf)