Program “Mały Mistrz”

PROGRAM MAŁY MISTRZ 2024

Głównymi założeniami programu są:

• Zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej.
  • Kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw od najmłodszych lat: krzewienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, przyzwyczajanie, iż ruch powinien być ważnym aspektem na każdym etapie życia.
  • Podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem sprzętu sportowego przekazanego szkołom w ramach funkcjonowania programu, interesujących ćwiczeń sportowych oraz formy ich realizacji (uczniowie zdobywają sprawności sportowe).
  • Wzmocnienie roli nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.
  • Umożliwienie wymiany doświadczeń i rozwoju personalnych kompetencji zawodowych.

Cele programu:

• Poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III.
  • Pomoc nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego.
  • Propozycja nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych.
  • Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III.
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.