Jesienne smaki Warmii

Nasze dzieci doskonale wiedzą, że Olsztyn położony jest na Warmii, a ta jest historycznym regionem województwa warmińsko-mazurskiego. Nasza Mała Ojczyzna zachwyca niepowtarzalnymi widokami. Warmia to również teren rolniczy, na którym uprawia się wiele warzyw i owoców. Ich ekologiczna uprawa, smak i wartości odżywcze są znane w całej Polsce. Dzieci dowiedziały się, że owoce rosną w sadach, a szczególnie popularne na warmińskiej wsi są jabłka, gruszki i śliwki. W warmińskich zagonach uprawia się warzywa korzeniowe, ziemniaki, a także kapustę i warzywa strączkowe. Dzieci doskonale wiedzą, że warzywa i owoce mają dużo witamin i składników mineralnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci próbowały rozpoznać za pomocą dotyku, węchu i smaku warzywa i owoce z własnej ekologicznej uprawy oraz pozyskane na warmińskim targu:)

Zabawy było co niemiara. Zobaczcie sami ?

Jesienne smaki Warmii Jesienne smaki Warmii Jesienne smaki WarmiiMonika Hrynkiewicz