Projekt edukacyjny w klasie 1e – PAMIĘTNIK CZYTUSIA

Celem projektu czytelniczego wśród uczniów klasy 1e jest rozbudzenie zamiłowania do literatury i spędzania wolnego czasu z książką.

Realizacja klasowego projektu rozpoczęła się podczas wizyty dzieci w Osiedlowej Bibliotece przy ul. Orłowicza. Podczas warsztatów, dzieci zapoznały się z bohaterem książki autorstwa M. Kownackiej Plastusiowy pamiętnik.

W następnym etapie uczniowie otrzymają karty z WIEŻĄ CZYTELNICZĄ, na której będą zapisywać przeczytane książki.

Wśród dzieci także będzie wędrował PAMIĘTNIK CZYTUSIA. W nim dziecko w domu będzie wpisywało tytuł przeczytanej książki i wykona do niej ilustrację.

Pamiętnik Czytusia ma przekonać dzieci, że czytanie może rozwijać ich wyobraźnię, poszerzać wiedzę na temat ludzi i świata, wpływać na to, że język jakim się posługują będzie bogatszy i piękniejszy. Dzięki projektowi uczniowie doskonalą technikę czytania.

Uczniowie klasy 1e oraz panie: Małgorzata Pszczółkowska i Urszula Kozłowska