Liga Szachowa 2022/2023

szachowa majówka

15 kwietnia 2023 r. odbyła się ostatnia kolejka Olsztyńskiej Szachowej Ligi Szkolnej, organizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie.

Olsztyńska Szachowa Liga Szkolna sezon 2022/2023 to cykl 7 kolejek rozgrywek, które odbywały się w cyklu comiesięcznym, w sobotę. W turnieju mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego.

Rozgrywki odbywały się z podziałem zarówno na grupy wiekowe i etap edukacyjny (szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe), jak również przewidziano osobną klasyfikację dla dziewcząt i chłopców. Grupy wiekowe podzielono następująco:

• Igrzyska Dzieci – 2010 i młodsi,
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej – roczniki 2008-2009,
  • Licealiada – roczniki 2007-2003.

Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 155 zawodników (22 zawodniczki i 133 zawodników).

W sobotę 15 kwietnia nastąpiło uroczyste podsumowanie i zakończenie turnieju. Na uroczystości kończącej Olsztyńską Szachową Ligę Szkolną obecna była Pani Dyrektor Izabela Milan oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Marek Nowacki.

Wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy młodym szachistom wytrwałości oraz uzyskanych sukcesów indywidualnych i drużynowych.

Wyniki OSLS:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 29 w Olsztynie,

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie,

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Liceum nr IV w Olsztynie,

II miejsce – ZS1 w Działdowie,

III miejsce – Liceum nr II w Olsztynie.

Organizatorem wydarzenia był UKS „Trzydziestka” Olsztyn, przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie, pod patronatem OMEGA Apartamenty.

foto buton

Ewa Taranowicz