Wizyta klasy 3b w Obserwatorium Astronomicznym i Planecie 11

Rok Mikołaja Kopernika nadal trwa. W związku z tym 22 września uczniowie z klasy 3b odwiedzili Obserwatorium Astronomiczne oraz „kosmiczną” bibliotekę, czyli Planetę 11.

W Obserwatorium duże wrażenie na wszystkich zrobił zbiór meteorytów oraz okruchy skał księżycowych przywiezionych na Ziemię. Nie mniej interesujące były historyczne i współczesne przyrządy astronomiczne. Po przejściu 147 stopni schodów w pomieszczeniu z uchylnym dachem można było przez teleskop obserwować plamy na Słońcu, a następnie na tarasie podziwiać wspaniałą panoramę Olsztyna.

Duże zainteresowanie wzbudziła też Multimedialna Biblioteka – Planeta 11, która swoim futurystycznym wystrojem i adekwatną nazwą dostosowana jest do sąsiedztwa Planetarium. Jej zbiory książek oraz gier są bardzo bogate. Po obejrzeniu wnętrza biblioteki i jej zasobów zyskała miano „najlepszej biblioteki w Olsztynie”.

foto buton
Uczniowie z klasy 3 b