Warsztaty edukacyjne w Katedrze Przetwórstwa Roślinnego na UWM.

15.03 uczniowie klasy 1D mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych w Katedrze Przetwórstwa Roślinnego w Wydziale Nauk o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim.

Uczniowie rozmawiali nt. “Superowoce mają supermoce”. Warsztaty dotyczyły omówienia i poznania owoców mniej znanych, uprawianych w Polsce, zasobnych w składniki prozdrowotne, jak też ich wykorzystania w przetwórstwie spożywczym. Po teoretycznym wstępie wybrane gatunki owoców wykorzystaliśmy przygotowując soki przecierowe, którymi dzieci na koniec spotkania się częstowały. Było naprawdę SMACZNIE!

*Dziękujemy również Panu Jackowi, który opowiedział dzieciom o swojej pasji tworzenia miniaturowych makiet, zobaczyliśmy makiety Wydziałów UWM oraz Zamku Królewskiego.

Emilia Siuta