Świetlica ekologicznie

Ostatnio wiele czasu poświęca się ekologii. W naszej świetlicy ten temat również był poruszany wielokrotnie. Oprócz ekopogadanek, zgadywanek i porad uczniowie z zapałem podjęli się działań praktycznych.

Wszyscy wiemy, jak ważne dla nas i naszego środowiska jest życie pszczół i owadów zapylających – nasze Świetliczaki również, dlatego podczas zajęć uczniowie poznali jak w prosty sposób wykonać domki dla owadów pożytecznych, wykorzystując to, co mamy pod ręką i to, co znajduje się w naturze.

Oto efekty naszej pracy 🙂

ekologiczne domki dla owadów

Zdarza się, że gdy nie ma prądu, dzieci strasznie się nudzą. Na jednych z zajęć świetlicowych uczniowie wykonali zabawkę z niepotrzebnej plastikowej butelki. Niewielkim nakładem pracy wykonali zabawkę, która przeciwdziałała nudzie i  ćwiczy koordynację ruchowo-wzrokową. Rodzice na pewno pamiętają tę fantastyczną zabawkę 🙂

zabawka ekologiczna