Uroczyste śniadanie poświęcone pamięci J. Piłsudskiego.

15.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się

żywa lekcja historii poświęcona

pamięci wybitnego Polaka – ojca polskiej niepodległości Józefowi Piłsudskiego.

Na uroczyste śniadanie przybyli goście zaproszenie przez panią dyrektor ZSO nr 3 dr Jadwigę Baczewską: Kurator Oświaty Marek Krzysztof Nowacki, prezes Olsztyńskiego Oddziału Związku Piłsudczyków-Waldemar Ziarek, prezes Stowarzyszenia im. S. Grota-Roweckiego-Szczepan Worobiej, wicedyrektorzy ZSO nr 3 Grażyna Bangrowska-Cybowicz, Izabela Milan, Joanna Piłat oraz uczniowie-delegaci SP nr 25 z klas VI-VIII oraz z LO nr IX.

Celem spotkania było propagowanie idei patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły.

Śniadanie z Piłsudskim uświetniło wystąpienie szkolnego chóru pod kierunkiem Aleksandry i Adama Wąsików.

Prezentację multimedialną przedstawiającą fakty z życia J. Piłsudskiego przygotowała pani M. Pituch.

Montaż słowno-poetycki poprowadził A. Moszczyński i uczennica kl. III LO nr IX  W. Olbryś.

Śniadanie uatrakcyjnił quiz edukacyjny „Co wiem, a czego jeszcze nie wiem o J. Piłsudskim”.

Największe emocje wzbudził taniec dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 , które wykonały taniec z barwami narodowymi do muzyki F. Chopina.

Żywa lekcja historii na długo zostanie w naszej pamięci i wpisuje się w kalendarz uroczystości szkolnych.

Autorem scenariusza była pani A. Koterska.