AKCJA Paczka dla Rodaka – zbiórka dla potrzebujących.

Rozpoczęła się kolejna edycja Świątecznej Pomocy Polakom mieszkającym na Litwie w Starych Trokach.

Tak jak w ubiegłym roku zbierane są słodycze, z których będą przygotowane Świąteczne paczki dla dzieci uczących się w polskiej szkole w Starych Trokach. Planowane jest przygotowanie 102 paczek ze słodyczami dla dzieci i 30 paczek z żywnością dla rodzin. Zbierane są również środki czystości oraz artykuły chemiczne. W pierwszej kolejności zwracamy się z prośbą o słodycze dla dzieci. Nie zbieramy zabawek i ubrań. Zbiórka trwa do 15 grudnia. Uczniowie i rodzice którzy pragną przyłączyć się do tej akcji mogą przynosić wymienione artykuły do szkoły lub na plebanię Sanktuarium Bożego na Nagórkach. Istnieje również możliwość wsparcia finansowego tej inicjatywy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup artykułów do paczek dla dzieci lub rodzin. Pieniądze można wpłacać w sekretariacie ZSO3. Pomóżmy innym, którzy mają mniej od nas.

Więcej o akcji…