Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt.

To wtedy obchodzonych jest kilka dni, które mają szczególne znaczenie dla świadomości dobrobytu zwierząt.

• Światowy Dzień Wegetarianizmu – 1 października;
  • Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych – 2 października;
  • Światowy Dzień Zwierząt i Dzień św. Franciszka – 4 października;
  • Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt i Dzień Kundelka – 25 października.

W naszej świetlicy szkolnej w tym tygodniu celebrowaliśmy wszystkie te święta 🙂

Przez ostatni tydzień uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę na temat różnych gatunków zwierząt żyjących na świecie.

Okazało się, że nawet najmłodsze dzieci miały dużo do powiedzenia o zwierzętach, szczególnie tych, które  posiadają we własnych gospodarstwach domowych, czy też chciałyby posiadać w domach w przyszłości. Nie zabrakło również ciekawych historii i wakacyjnych wspomnień z udziałem zwierząt, a także wirtualnej wycieczki do zoo.

Powstały ciekawe prace plastyczne na ten temat.

Dzieci wykonały również  przepiękne zwierzątka z kasztanów i plasteliny.

zwierzęta z plasteliny

Wiewiórki z bibuły okazały się niemałym wyzwaniem dla najmłodszych:)wiewiórki prace dzieci

Prace z elementami grafomotoryki i matematyki skrywały zoologiczną zagadkę.

prace dzieci zwierzęta

zwierzęta świata wystawa prac dzieci

Rozmowa na temat tych istot miała na celu również uświadomienie i przypomnienie uczniom praw zwierząt oraz wzmocnienie prawidłowych zachowań wobec nich. Wiedzę odnośnie dzikich zwierząt poszerzyła bajka edukacyjna. Na zajęciach przeprowadzony został tematyczny quiz oraz liczne zagadki.

Dzień Zwierząt

W ostatnim dniu poruszyliśmy temat o zależności pomiędzy drzewami a zwierzętami. Była to okazja do porozmawiania o  filmie przyrodniczym pt. “Serce dębu”, który już od 7 października można obejrzeć w Multikinie oraz poznania pospolitych ptaków i ssaków leśnych.

Anna Karżewicz, Aneta Molenda, Renata Żukowska, Ewa Rostecka, Monika Derdziak