I Międzyszkolny Turniej „O ziarnko grochu”

Turniej „O ziarnko grochu” – wiedza o życiu i twórczości Hansa Christiana AndersenaZapraszamy uczniów i nauczycieli olsztyńskich szkół podstawowych

do wzięcia udziału w Turnieju „O ziarnko grochu” – wiedza o życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena.

Organizatorami konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Hansa Christiana Andersena w Olsztynie, pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Turniej odbywa się w ramach Dnia Patrona Szkoły i będzie miał charakter cykliczny.

Cele turnieju:

– popularyzowanie czytelnictwa;

– zainteresowanie uczniów sylwetką Hansa Christiana Andersena jako wybitnego baśniopisarza;

– zainteresowanie uczniów twórczością baśniową Hansa Christiana Andersena;

– poszerzenie wiedzy o świecie, w zakresie kulturowym i obyczajowym;

– integracja uczniów olsztyńskich szkół;

– współpraca między nauczycielami języka polskiego szkół podstawowych miasta Olsztyna.

Turniej stanowi część obchodów święta naszej Szkoły. Chcemy zintegrować dzieci olsztyńskich szkół podstawowych oraz środowisko nauczycieli polonistów wokół postaci Hansa Christiana Andersena – wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju 🙂

Zgłoszenia trzyosobowych zespołów: do 17 listopada 2022 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: pietrzyk@wmodn.olsztyn.pl

Termin turnieju: 2 grudnia 2022 r.

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Strzałka w dół clipart. Darmowe pobieranie. | Creazilla

Załączniki do pobrania: